Strona Główna NIE TYLKO KONTROWERSJE
Rozmawiamy o wydarzeniach z kraju i ze świata, które są dla nas kontrowersyjne, ale i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ewolucja
Autor Wiadomość
tomeq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 84
Wysłany: 2009-08-05, 18:57   

on w swoich wykładach podaje dowody obalające teorię ewolucji.
czy oby na pewno je oglądałeś czy tylko przewczytałeś o nim że ma wyrok.
_________________
przeciwności utwierdzają nas, że idziemy w odpowiednim kierunku.
 
 
   
IPU
Jego Kopytkowość

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-08-05, 19:05   

admin napisał/a:
Myślę, że powinniście zapoznać się z tym linkiem, gdzie znajdziecie informacje na temat tego, dlaczego Hovin został osądzony na karę więzienia:

http://www.drdino.pl/O_nas.html

a tu jest wyjaśnienie (z wikipedii co prawda, ale uźródłowione - można podać także wyniki procesów itd)

On July 11, 2006, Hovind was charged in the United States District Court for the Northern District of Florida in Pensacola with twelve counts of willful failure to collect, account for, and pay over Federal income taxes and FICA taxes, forty-five counts of knowingly structuring transactions in Federally-insured financial institutions to evade reporting requirements, and one count of corruptly endeavoring to obstruct and impede the administration of the internal revenue laws.[139][140] Twelve of the charges were for failing to pay employee-related taxes, totaling $473,818, and 45 of the charges were for evading reporting requirements by making multiple cash withdrawals just under the $10,000 reporting requirement (a technique known as "smurfing"). The withdrawals, totaling $430,500, were made in 2001 and 2002.[140] Jo Delia Hovind, his wife, faced 44 charges.[141]

Co oznacza, że Hovind został oskarżony o 12 prób niezapłacenia podatku, 45 świadomych transakcji finansowych mających na celu ominięcie płacenia podatku oraz jedną próbę korupcji urzędnika w celu uniknięcia konsekwencji. Jego żona była podejrzana o 44 wykroczenia podatkowe.
 
   
IPU
Jego Kopytkowość

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-08-05, 19:06   

tomeq napisał/a:
on w swoich wykładach podaje dowody obalające teorię ewolucji.
czy oby na pewno je oglądałeś czy tylko przewczytałeś o nim że ma wyrok.

Oj, widziałem wielokrotnie. Dlatego ciekaw jestem interpretacji/dowodu zrozumienia tego co mówi. Dlatego proszę jeszcze raz - o przedstawienie tych dowodów :)
 
   
tomeq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 84
Wysłany: 2009-08-05, 19:22   

Wiec zacznę od początku
Wszechświat nie mógł poswatać sam z niczego bo to wbrew fizyce!
całej materii nie dałby sie ścisnąć do obiektu wielkości punktu gdyz nie było jeszcze energii.
galaktyki mają zbyt mało masy by sie utrzymać, szacuje sie że brakuje jej ok 90%
wymyślono że jest "czarna materia" której nie ma gdyż jej nie widać, nie można jej zbadać ale że coś to trzyma w kupie wiec musi ona być.
wiesz jak byłem mały wierzyłem że baba jaga istnienie i lata na miotle. kiedy poznałem podstawy fizyki dowiedziałem sie ze latanie na miotle nie jest możliwe.

mam jeszcze dalej wytykać błędy ewolucyjne?

proszę wyjaśnij tylko te 3
_________________
przeciwności utwierdzają nas, że idziemy w odpowiednim kierunku.
 
 
   
IPU
Jego Kopytkowość

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-08-05, 19:31   

tomeq napisał/a:
Wiec zacznę od początku
Wszechświat nie mógł poswatać sam z niczego bo to wbrew fizyce!
całej materii nie dałby sie ścisnąć do obiektu wielkości punktu gdyz nie było jeszcze energii.
galaktyki mają zbyt mało masy by sie utrzymać, szacuje sie że brakuje jej ok 90%
wymyślono że jest "czarna materia" której nie ma gdyż jej nie widać, nie można jej zbadać ale że coś to trzyma w kupie wiec musi ona być.
wiesz jak byłem mały wierzyłem że baba jaga istnienie i lata na miotle. kiedy poznałem podstawy fizyki dowiedziałem sie ze latanie na miotle nie jest możliwe.

mam jeszcze dalej wytykać błędy ewolucyjne?

proszę wyjaśnij tylko te 3


Hm, mieliśmy rozmawiać o ewolucji - nie o genezie wszechświata, o wielkim wybuchu. Ewolucja nie tłumaczy genezy życia, początku obecnego wszechświata. Aby odpowiedzieć na te pytania polecam skonsultować się z astrofizykiem. Podobnie o czarnej materii. Zresztą - na tym polega też po części nauka - robimy obliczenie, wyniki się nie zgadzają - coś zaburza. Stawiamy hipotezę (w tym wypadku - czarna materia) i projektujemy eksperymenty na sprawdzenie tej hipotezy. Mam przypomnieć jak wykazano istnienie technetu ?
 
   
tomeq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 84
Wysłany: 2009-08-05, 19:44   

Powstanie Wszechświata jest częścią teorii ewolucji. "Ewolucja wszechświata"
jako że jakakolwiek ewolucja chemiczno-biologiczna musiała mieć miejsce warto wiedzieć co było jej początkiem.
nie możemy przejść do pochodzenia gatunków omijając powstanie planety na której się rozwijały.
Kent Hovind w swoich wykładach porusza temat "ewolucji wszechświata" które uważasz za głupotę. więc proszę Cię o wyjaśnienie trzech podstawowych kwestii.

skąd sie wzięła materia skoro na początku nie było NIC! ?
wg. TE materia była skupiona do wielkości punktu matematycznego. skąd była energia która ściskała materię, skoro nie było czasu, energii, przestrzeni?
nt czarnej materii już sobie sam odpowiedziaeś, hipoteza.

wiesz. baba jaga jednak lata na tej miotle, wskazują na to obliczenia matematyczne. i pasuje to do hipotezy mojej babci, jednak nikt nigdy jej nie widział :-/
_________________
przeciwności utwierdzają nas, że idziemy w odpowiednim kierunku.
Ostatnio zmieniony przez tomeq 2009-08-05, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
IPU
Jego Kopytkowość

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-08-05, 19:46   

baba jaga nie lata na miotle. a Jezus chodził po wodzie?
 
   
tomeq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 84
Wysłany: 2009-08-05, 19:48   

IPU napisał/a:
baba jaga nie lata na miotle. a Jezus chodził po wodzie?


prosze Cie, rozmawiajmy na temat ewolucji
chciałeś bym coś podważył, zadałem pytania, czekam na jasne wyjaśnienie.
oczywiście logiczne, nie typu, teoria, hipoteza, przypuszczenie itp.
_________________
przeciwności utwierdzają nas, że idziemy w odpowiednim kierunku.
 
 
   
IPU
Jego Kopytkowość

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-08-05, 19:56   

użyłeś analogii - ja również. Odpowiedziałem Ci na pytanie dotyczące wszechświata, czarnej materii itp. Skoro jednak odrzucasz pojęcia teorii i hipotezy - czy czekasz na prezentację bezpośredniej specjacji?

Na jakiej podstawie odrzucasz model wielkiego wybuchu? Na jakiej podstawie twierdzisz, że matematycznie nie jest to możliwe? Czy masz hipotezę, która podważa ten model i lepiej odpowiada rzeczywistości? Porozmawiajmy o faktach :)
 
   
tomeq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 84
Wysłany: 2009-08-05, 20:06   

IPU napisał/a:
Na jakiej podstawie odrzucasz model wielkiego wybuchu? Na jakiej podstawie twierdzisz, że matematycznie nie jest to możliwe? Czy masz hipotezę, która podważa ten model i lepiej odpowiada rzeczywistości? Porozmawiajmy o faktach :)


matematyka to teoria w której można udowodnić że 2+2=5
fizyka to fakt.

WW fizyczne nie jest możliwy, gdyby tak było, powinno dojść do niezliczonej ilości WW w każdym czasie.
jak widzimy tak nie jest.
materia nie powstaje z niczego! nawet gdyby powstała z odwrotności anihilacji to potrzebna jest energia której również nie było! a powstała materia w równym procencie składałby się z z materii i antymaterii.

nie pytaj mnie o moją hipotezę, narazie rozmawiamy o Twojej której jeszcze nie obroniłeś ;-)
_________________
przeciwności utwierdzają nas, że idziemy w odpowiednim kierunku.
 
 
   
admin
Administrator
Masz coś ważnego? Pisz na GG 6188489

Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 3090
Wysłany: 2009-10-29, 08:40   

Ciekawa stronka z materiałami, które można pobrać:

http://www.stworzenie.org.../nagrania.xhtml

oraz tu:

http://www.inteligentny-p...=148&Itemid=157
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
TopLista For - najlepsze fora w sieci - dodaj swoje forum do top listy

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14