Strona Główna NIE TYLKO KONTROWERSJE
Rozmawiamy o wydarzeniach z kraju i ze świata, które są dla nas kontrowersyjne, ale i nie tylko...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
temat z życia wzięty napisała go sama sytuacja
Autor Wiadomość
admin
Administrator
Masz coś ważnego? Pisz na GG 6188489

Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 3090
Wysłany: 2009-10-04, 12:58   Re: temat z życia wzięty napisała go sama sytuacja

arkanoe napisał/a:
temat z życia wzięty napisała go sama sytuacja odkąd za czołem interesować sie tematyka oparta na prawdzie biblijnej rodzi sie wenie bunt do ludzi to sam to wie ADMIN TEGO FORUM mnie zna z tej strony Zostałem przypisany jako małe dziecko do kościoła co tam dziecko ma do gadania Teraz dowiadując sie o ze sobór zmienia tresc słowa bożego albo ze kapłani składają przysięgę przed biskupem a nie przed samym BOGIEM Wywalić z świadomości z głowy to co jest nieprawda po tylu latach wpajania jest trudno analizować poszczególne wartości prawdy która nas zapraszam do rozmowy ze mam tez pomuzcie to zrozumiec i odnaleźć mi sie na tym skrawku twej ziemi

Tak, admin tego forum to wie. :-D

Powiem Ci, że każdy przez to przechodzi. Ja wspominam lata, gdzie uczono mnie religii w salce katechetycznej. Pamiętam te wszystkie "pamięciówki", typu "wierzę w Boga", "ojcze nasz", "zdrowaś Mario", "aniele stróżu mój" itd., bez których nie można było podejść do pierwszej komunii świętej. Później trzeba było opowiedzieć o swoich grzechach księdzu i poczekać na karę, którą należało odpokutować. I tak dalej...

Gdy po latach sięgnąłem po Biblię, to uderzyła mnie prostota przekazu. To bzdura, którą się powiela, że Biblii nie można zrozumieć. Faktycznie, są miejsca trudniejsze i łatwiejsze, jednakże te wszystkie rzeczy, które decydują o tym, czy będziemy w niebie, czy nie, są bardzo proste i są podsumowaniem tego wersetu:

Jana 3:16
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Bycie naśladowcą Jezusa zawsze będzie wiązało się z dokonywaniem przez nas wyborów życiowych. I wcale nie będą one łatwe. Ale czy Jezus obiecywał nam, że życie na ziemi będzie fajne, miłe i przyjemne? Wcale nie. Mówił, że tak jak Go prześladowano, tak i nas prześladować będą dla Jego imienia. Proste...

Chcesz iść wąską drogą? Czy raczej pozornie bezpieczną szeroką, która wiedzie ku zatraceniu?
 
 
   
EliJAH
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-06, 09:56   

Ja byłem 5 lat ministrantem, 3 lata lektorem.......

byłem GŁUCHY NA SŁOWO BOŻE

te wszystkie rytuały, "hipnotyzm muzyczny ponurych organów koscielnych" zrobiło swoje, słuchanie nauk ludzkich z katechizmu oraz rodzinna tradycja katolicka.......

poprzez doświadczenia, które otrzymywałem od BOGA, w późniejszym okresie czasu zacząłem wyciągać wnioski :) Po coś to było :)

Amen Amen HalleluJAH !!!!!

poobijany przez kroczenie "swoimi drogami" (18-22 - nocne klubowe życie katolika)
i kolejne doświadczenia stworzyły we mnie chęć POZNAWANIA BOGA :)

takim sposobem trafiłem do neokatechumenatu :)))) piękna forma wielbienia oraz wsłuchiwania się w SŁOWO BOŻE :)

tam złożyłem można powiedzieć "osobiste śluby" BOGU :) moje życie nabrało KOLORÓW, RADOŚCI, POKOJU DUCHA :) Wtedy to także BÓG wlał w moje serce myśli, że żyjemy w czasach ostatnich, że nigdy się nie zestarzeję, że nie umrę :)))

zacząłem SŁYSZEĆ, DOSTRZEGAĆ i walczyć o ŻYCIE WIECZNE :)

prześladowania przez katolików w wojsku, zmieniły całkowicie moje nastawienie do "wiary katolickiej"

wtedy to jeszcze nie widziałem OBŁUDY, ale po wyjsciu z MONU zaczął się rozpad mojego "łańcucha więzi" z powszechnym kościołem

(13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują. (15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich.

później nie chodziłem w ogóle do kościoła, lecz samemu gdzieś rozmyślałem i myślałem o moim Niebiańskim Ojcu :)

całkowite klapki z oczu zdjął mi film ZEITGEIST, wtedy zacząłem POWAŻNE SZUKANIE PRAWDY o tym świecie :)

ZNALAZŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czego i Tobie życzę Krzysztofie

AMEN
 
   
admin
Administrator
Masz coś ważnego? Pisz na GG 6188489

Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 3090
Wysłany: 2009-10-06, 10:43   

Bóg dla każdego ma plan. Faktycznie jest tak, jak napisałeś, że to chodzenie kiedyś do kościoła, czy bycie ministrantem, słuchającym tej mdłej intonacji wypowiadanych wersów biblijnych, było naprawdę potrzebne. Potrzebne do tego, by zadawać sobie pytanie: czy to jest to, w czym Bóg ma upodobanie?

Mnie również Bóg wyrwał z niebiblijnego myślenia i wciąż mi pokazuje niesamowitą głębię Jego Słowa.

Pomyślcie, że przez ten tysiąc lat w niebie będziemy m.in. studiowali Biblię! To właśnie tam Bóg odsłoni nam pełną głębię jej tekstów. Ja już nie mogę się doczekać. :-D
 
 
   
numerjeden

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-09-26, 11:51   

A co sadzicie o tym? Przepowiedzenie daty śmierci
Natchnąłem sie na taki artykuł dotyczacy daty śmierci http://sites.google.com/site/news048/
 
 
   
admin
Administrator
Masz coś ważnego? Pisz na GG 6188489

Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 3090
Wysłany: 2011-09-26, 21:27   

Jakoś szczerze powiedziawszy nie ciągnie mnie zbytnio do tego, aby przejść przez wszystkie pytania tego "testu". Bo i po co? Pytam z perspektywy nauki chrześcijańskiej wypływającej z Biblii.
 
 
   
sabra

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 76
Wysłany: 2013-06-16, 19:50   

Szczerze powiedziawszy czytałam ze jesli to sie czyta to jakby sie to przyjmowało w siebie.
Powinno sie usunąc ten link.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
TopLista For - najlepsze fora w sieci - dodaj swoje forum do top listy

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12